Dahilde İşlem İzin Belgesi

Genel Bakış

TEV Hesaplamaları Artık Doğru ve Hatasız

Dahilde işleme izin belgesi takibi, Veri Birleştirme Platformu içinde yer alan DİİB modülü ile gerçekleştirilmektedir.
Çalıştığınız gümrük müşavirleri Evrim kullansın veya kullanmasın, tescil ettiği beyanname bilgilerini akılı servisler
ile DİİB platformuna aktarılır. Bu veriler Evrim’in geliştirdiği algoritmalar sayesinde hayatınızı kolaylaştırırken,
zaman ve para tasarrufu olarak geri döner.

Özellikler

Otomasyon
Otomasyon

DYS sisteminden alınan belge XML’i ve sarfiyat Excel’i Evrim VRB DİİB sistemine yüklenerek otomatik takip edilebilmektedir.

Anlık Bilgi Akışı
Anlık Bilgi Akışı

Gümrük müşavirleri beyannameleri tescil ettiği anda beyanname bilgileri, akıllı servislerle firmanızın DİİB sistemine aktarılır. Böylece firmanız DYS Sisteminde beyannamelerin kapanışlarını beklemek zorunda kalmadan, sürekli en güncel veriyle çalışır.

Zaman Tasarrufu
Zaman Tasarrufu

Her ihracatta sarfiyatlara göre en uygun olan ithalat dosyaları otomatik seçilir. Böylece ilgili DİİB ithalat satırlarının sarfiyatları ile ilgili ihracat satırlarından düşümlerinin takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Sizlerin de sadece güncel TEV Raporu’nu takip etmeniz yeterli olacaktır.

TEV Hesaplama
Tescil Öncesinde Doğru TEV Hesaplama

Gümrükleme firmaları ihracat beyannamelerini tescil etmeden önce kendi Evrim sistemlerinden tek tuşa basarak firmanızdaki DİİB modülüne sorgu gönderir. Sisteminizden oluşacak TEV tutarını otomatik alır ve kendi sistemine aktarır. Bu sayede en doğru TEV tutarını öğrenir ve öderler.

taric
TARIC Uygulamaları

TEV hesaplamalarını yaparken ithalat GTİP’lerindeki TARIC (European Commission) de yer alan vergi oranına göre de en uygun TEV’i dikkate alması sağlanmıştır.

TEV Planlama
En Uygun TEV Planlaması

Uygun ithalat dosyaları otomatik olarak sistem tarafından seçilirken, 3. dünya ülke ithalatlarını 3. dünya ülke ihracatlarında önceliklendirir. AB ithalat ve ihracatları da önceliklendirildiğinden teşvik belgesi kapatılırken optimum TEV tutarı ödenmiş olur.

Teminat
Geriye Dönük Masraflar, Teminatlar ve Cezalara Son

Ödenmesi gereken TEV tutarı Evrim akıllı algoritması sayesinde en uygun ve doğru haliyle hesaplandığı için teminat kapamaları, zamanında ve eksiksiz olur. Böylece geriye dönük masraflar, teminatlar ve cezalar da son bulmuş olur.

Sarfiyat
Sektöre Özel İkincil Birim Sarfiyat Çözümleri

Sektör ihtiyacına göre ikincil birim sarfiyat takibi de yapılabilmektedir. Belgedeki kilogramdan ne kadar düşüm yapılması gerektiğini de sistem otomatik hesaplamaktadır. Özellikle tekstil firmalarını ilgilendiren bu konuda sahada tecrübeleri ve
başarı hikayeleri bulunmaktadır.

Eşdeğer Eşya
Eşdeğer Eşya Farkındalığı

Dahilde işleme izin belgesinde eğer ‘Eşdeğer Eşya’ kısıtı var ise bu kısıtlamaya uygun olarak ihracat kontrollerini de yapılabilmektedir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com