Dinamik Entegrasyon

Genel Bakış

Dinamik Entegrasyon ile doğru veri, hızlı işlem

Artık Excel ya da e-mail ile gümrükleme firmalarına iş talimatı geçmeye, dış ticaret firmalarına kesilen komisyon faturası ve dekontları manuel giriş yapmaya son. Kullandığınız dış ticaret / ERP modülünüz hangi yazılım olursa olsun, çalıştığınız gümrükleme firması Evrim kullanıyorsa artık verilerinizi karşılıklı ve güvenli olarak transfer edebileceksiniz.

Özellikler

Otomatik Beyanname
Otomatik Beyanname Entegrasyonu

Dış ticaret firması kendi sisteminde iş emri talimatlarını oluştururken ne kadar bilgi girişi yaparsa, bu bilgiler tek tuşla Evrim kullanan gümrükleme firmasına otomatik olarak gider ve beyanname oluşur. Eğer talimatta bir hata olduğunu farkederse, bunu değiştirebilir, hatta talimatı silebilir. Bu sayede beyanname yazım süreçleri hızlı ve hatasız olurken, iş gücü tasarrufu da sağlanır.

Geri Bildirim Entegrasyonu
Geri Bildirim Entegrasyonu

Beyannamenin tescil sürecine geçildiğinde ise bu kez iş takip bilgileri anlık olarak dış ticaret firmasının sistemine düşer ve tüm süreçten anlık bilgi sahibi olur. Dış ticaret firması isterse kendisi de iş takip süreçlerine bilgiler ekleyebilir. Beyannamenin tüm işleri bittikten sonra da beyanname üzerinde ne kadar bilgi varsa otomatik olarak dış ticaret firmasının sistemine en güncel haliyle geri akar. Böylece dış ticaret firması bu bilgiler ile kritik olan maliyet hesaplamalarını ve ihtiyacı olan bir çok raporun datasına otomatik ulaşmış olur.

Ürün Kodları Entegrasyonu
Ürün Kodları Entegrasyonu

Dış ticaret firması eğer ürün kodlarına göre çalışıyorsa, ürün havuzunu, gümrükleme firmasındaki Evrim sistemine otomatik gönderir. Böylece dış ticaret firmasındaki ürün havuzu ile gümrükleme firmasındaki ürün havuzu sürekli güncel kalır. Daha sonra ürün kodlarına göre oluşturulan iş emirleri hatasız ve eksiksiz olarak gümrükleme firmasına gider.

Muhasebe Entegrasyonu
Muhasebe Entegrasyonu

Gümrükleme firması komisyon faturaları ve masraf dekontlarını kestiğinde otomatik olarak dış ticaret firmasının ekranına düşer. Böylece dış ticaret firması aynı bilgileri yeniden kendi sistemine girmeden, sadece kontrol ile otomatik olarak muhasebe sistemine aktarır. Bu sayede aynı iş için harcanan saatler ortadan kalkar ve önemli iş gücü tasarrufu sağlanır.

Arşiv Entegrasyonu
İşlem kolaylığı

Gümrükleme firması, dış ticaret firması adına yaptığı beyannamelerin dijital arşiv taramalarını kendi tarafında tamamladığında akıllı servislerle, otomatik olarak dış ticaret firmasının sistemine aktarılır. Hatta dış ticaret firması isterse bu otomatik gelen arşiv bilgisine, eklemek istediği belge varsa onu da kendisi ekleyebilir. Böylece ilgili talimatın arşiv verisi için harcanan ek zaman ortadan kalkar ve veriler otomatik olarak talimatın içine oluşur.

Entegrasyonlar’ı deneyin!

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com